Özdeyiş / vecize / İngilizce quotations özlü sözler... İngilizce dersler için Türk öğrenciler için özel... Özdeyişler, özdeyiş, vecize, ingilizce dersler, özlü sözler... Artık Sınavlar Sorun Olmayacak. Artık Geziler, Kongreler, Toplantılar Sorun Oluşturmayacak. Yabancı Dil Öğretimine Uyarladığım, Temel Hedeflere Kilitlenen, Sorun Çözücü Pragmatist Yaklaşımla, Özlediğiniz Sonuçlara En Sağlam Adımlarla, En Kestirme Yoldan Ulaşacaksınız Türkler İçin Özel Hazırlanmış En Geniş Kapsamlı, En Zengin İçerikli Siteye Hoşgeldiniz.

copyright01-ünlü sözlercopyright02-ünlü saözler Doç. Dr. Yalçın İzbul,  http://www.ingilizce-ders.com

 

 

özdeyişler

QUOTATIONS / ÖZDEYİŞLER

CHUNKS OF WISDOM OR DROPLETS OF BANALITY ?

Özdeyişler--01     Özdeyişler-- 02     Özdeyişler-- 03

Famous Last Words

 

özdeyişler

 E-KİTAP

İngilizce-Türkçe çeviri ve açıklamalı ünlü sözler, özdeyişler, vecizeler; ünlü kişiler / güzel, komik, gerçekçi sözler; İngilizce-Türkçe deyimler

 

    TIKLAYINIZ   

 
 

ANASAYFA      TESTLER      OKUMA      EĞLENCE

 

quotation = 1. the act of quoting. 2. that which is quoted from a book, poem, speech, etc., as "quotations from Shakespeare". 3. the statement of the current price of an article. 4. an estimate of the cost of a piece of work. "Can you give me a quotation for building a garden pool?"

ÖZDEYİŞ = Genellikle ünlü bir kişinin konuya ilişkin görüşülerini birkaç sözcükle özetleyen yargısı. Eşanlamlı = aforizma, vecize... Eskiden "vecize" sözcüğü yaygın bilinirdi. Şimdilerde daha çok "özdeyiş" kullanılıyor. ÖZLÜ SÖZLER deyimi de bir başka terim.

Özdeyiş / vecize / İngilizce quotations özlü sözler... İngilizce dersler için Türk öğrenciler için özel... Özdeyişler, özdeyiş, vecize, ingilizce dersler, özlü sözler... Artık Sınavlar Sorun Olmayacak. Artık Geziler, Kongreler, Toplantılar Sorun Oluşturmayacak. Yabancı Dil Öğretimine Uyarladığım, Temel Hedeflere Kilitlenen, Sorun Çözücü Pragmatist Yaklaşımla, Özlediğiniz Sonuçlara En Sağlam Adımlarla, En Kestirme Yoldan Ulaşacaksınız