Practical English For Turks

 TEST BÖLÜMLERİ

 

 GRAMER TESTLERİ        SÖZCÜK TESTLERİ        ÇEŞİTLİ TESTLER

 SINIFLANDIRILMIŞ TEST VE EGZERSİZLER

DÖNÜŞÜMLÜ YENİ SÖZCÜK TESTLERİMİZ

İNTERNET KAYNAKLARINDAN

 

ANASAYFA        E-KİTAPLAR        OKUMA        EĞLENCE        ALMANAK

KAYNAKLAR       FIKRA       KARİKATÜR       KONUŞMA       İSTER İNAN

 

AŞAĞIDAKİ BÖLÜMLER REKLAM VE TANITIM AMACIYLA HAZIRLANMIŞTIR:

LÜTFEN DOĞRUDAN TEST BÖLÜMLERİNE GEÇİNİZ:

 

 GRAMER TESTLERİ        SÖZCÜK TESTLERİ        ÇEŞİTLİ TESTLER

 SINIFLANDIRILMIŞ TEST VE EGZERSİZLER

DÖNÜŞÜMLÜ YENİ SÖZCÜK TESTLERİMİZ

İNTERNET KAYNAKLARINDAN

 

 

TOEFL (Test of English as a foreign language), KPDS (Kamu personeli dil sınavı), TUS (Tıpta uzmanlık sınavı) ve ÖSS (İngilizce) için hazırlanmış testler... TOEFL (Test of Ingilizce as a Foreign Language/Yabancı Dil olarak İngilizce Testi), TOEIC (the Test of English for International Communication/Uluslararası İletişim için İngilizce Testi) ve University of Cambridge Local Examinations Syndicate (UCLES/Cambridge Üniversitesi Yerel Imtihanlar Sendikası) tarafindan hazırlanıp yürütülen Cambridge Certificate imtihanları için öğrencileri hazırlayan çok sayıda kurum bulunmaktadır.

Buna ek olarak, Kanada'da bazı merkezler, UCLES, British Council ve IDP Education Australia tarafından ortaklaşa yürütülen IELTS (the International English Language Testing System/Uluslararası İngilizce Bilgisini Ölçme Sistemi)'ne yönelik testler sunmaktadır. Ayrıca, bazı TOEFL test merkezlerinde GMAT (Graduate Management Admission Test / Üniversite Giriş Testi) ve GRE test sınavlarına girmek de mümkündür. İş İngilizcesi öğrenmek isteyenler için birkaç okul, bugün dünya genelinde uygulanan ESL/EFL sınavlari için hazırlık kursları ve testler sunmaktadırlar.

Test etmek : İngilizce test (tasfiye etmek; imtihan etmek; mihenge vurmak, denemek; tahlil etmek). Son zamanlarda "denemek, mihenge vurmak" anlamlarıyla dilimizde kullanılmaktadır. Bu anlamlar için teklif ettigimiz karşılıklar: denemek, ölçmek. Örnek: Denemeden (ölçmeden) karar vermeyiniz. Reklâmlarda "tadına bakmak" yerine de bazen "test etmek" kullanılmaktadır. Bu durumda tadına bakmak tercih edilmelidir. (TDK önerilerinden...)

INGILIZCE TEST - QUIZ... ON-LINE INGILIZCE TEST - QUIZ... Ingilizcenizi Test Edin: Test Your English. test yourself... Verilen derslere ek olarak çoktan seçmeli test ve quizler: Başlangıç (Elementary), Orta öncesi (Pre-Intermediate), Orta (Intermediate) Orta üzeri (Upper Intermediate), İleri öncesi (Pre-Advanced) ve İleri (Advanced) testler...

PET (Preliminary English Test) -- KET (Key English Test) -- CFE (First Certificate in English) -- CAE (Certificate in Advanced English) -- IELTS ( International English Language Testing System) -- CPE (Certivicate of Proficiency) -- TOEFL (Test Of English as a Foreign Language) -- ÜDS/KPDS (Üniversiteler Arasi Dil Sınavı/Kamu Personeli Dil Tazminatı Sınavı).

Her öğrenci iyi bir kurstan şunları beklemelidir: Gelişme kaydedilebilmesi için kurs amaç ve hedeflerinin iyi belirlenmis olması; öğrencilerin mevcut ortamda kendilerini rahat hissetmeleri; Öğrencinin ihtiyaçlarına ve seviyesine uygun malzeme ile yüzyüze gelmesi; Derslerin kaliteli ve tecrübeli eğitmenler tarafından verilmesi; Kurs sürecinde gerçekleşen ilerleme ve karşılaşılan zorlukların  nasıl üstesinden gelinilebileceği hakkında öğrenciye öneriler sunulması.

İngilizce Test Sistemleri: TOEFL ve IELTS, pekçok ülkede sıklıkla kullanilan ve yüksek öğrenime kabulü belirleyen sınavlardır. Bu sınavlara hazırlık kursları pekçok ülkede birçok dil okulu, üniversite ve kolej bünyesinde verilmektedir. Cambridge, Pitman, Trinity ve diğer bazı sınavlar için de okulların bir kısmında hazırlık kursları verilir.

ANASAYFA        E-KİTAPLAR        OKUMA        EĞLENCE        ALMANAK

KAYNAKLAR       FIKRA       KARİKATÜR       KONUŞMA       İSTER İNAN