ingilizce çeşitli testler ingilizce test... İngilizce dersleri için çeşitli testler: Türk öğrenciler için özel hazırlanmıştır... ingilizce test, türkler için ingilizce testler, çeşitli testler, karışık testler: KPDS, ÜDS, TUS, ÖSS sınavlarına hazırlık için İnternet'te Türkçe açıklama ve destekli en iyi Siteye hoşgeldiniz

 

 

 ÇEŞİTLİ TESTLER 

 KENDİNİZİ TEST EDİNİZ 

ENGLISH AS A SECOND LANGUAGE

Bu Sayfalarda "Intermediate" ve "Advanced" Düzeylerde Türk Öğrenciler İçin Hazırladığım Çeşitli Temalarda Testler Yer Alıyor.

Test Çözmek, Öğrenmek İçin de İyi Bir Fırsattır. Tavrınız, "Demek ki Burada Bunu Kullanıyorlar", veya "Demek ki Bunu Söylemenin Yolu Buymuş" Şeklinde Olmalı.

 

 
 
 

English Verbs (Intermediate) 01

Orta-Düzey Fiiller için Test

English Verbs (Intermediate) 02

Orta-Düzey Fiiller için Test

Idioms & Prepositions (Intermediate) 01

Test: Deyimler ve İlgeçleri

Idioms & Prepositions (Intermediate) 02

Test: Deyimler ve İlgeçleri

Advanced Pronunciation Test 01

Kendinizi Test Ediniz: İleri Telaffuz

Types of Liars (Advanced)

Yalancılar (İleri İngilizce Testi)

Describing Change (Upper Intermediate)

Test: Değişim Kavramı

Amerikan Romanı ve Romancıları

Remember the Opening Sentences?

 

Economics - 01 (Intermediate)

Ekonomi terimleri Testi

Economics - 02 (Advanced)

Ekonomi terimleri Testi

Economics - 03 (Advanced)

Ekonomi terimleri Testi

Economics - 04 (Advanced)

Ekonomi terimleri Testi

Economics - 05 (Advanced)

Ekonomi terimleri Testi

The Zodiac (Burçlar)

Eğlenceli Bir Test

Car sales: Abbreviations

Otomobil İlanlarında Kısaltmalar

House Rentals: Abbreviations

Ev İlanlarında Kullanılan Kısaltmalar

 
 

SPELLING TESTS (all grades)

HECELEME TESTLERİ

 

ANASAYFA     OKUMA      EĞLENCE     TESTLER     ÖZDEYİŞ     FIKRA     KARİKATÜR

 

İLERİ EĞİTİM SETİMİZ

 TIKLAYINIZ

ingilizce eğitim seti

 

pratik ingilizce

TÜRKLER İÇİN PRATİK İNGİLİZCE

Practical English For Turks: YAHOO Uluslararası ESL Grup

pratik ingilizce

Kuruluşu: Kasım, 2001

  TIKLAYINIZ 

 

İLERİ EĞİTİM SETİMİZ

 TIKLAYINIZ

ingilizce eğitim seti

 
 
 

Değerli Ziyaretçimiz,

Bilgiye erişim ortamı olacağı umudunu veren İnternet ortamı, giderek bilgiyi engelleyici bir nitelik kazanmağa başladı: "Sörf" adı verilen anlamsız sürüklenme boyutunda saatlerin, günlerin heba edilmesi... "Chat" başlığı altında, entipüften kahvehane yarenliklerinin İnternet ortamına taşınmış olması... Önüne gelenin site açtığı; ordan burdan toplama kırıntılarla, güvenilmez, yalan yanlış, vıdıvıdı/bıdıbıdı "bilgilerin" allı pullu sayfalarda sunulması...Yurdum insanı "kitap" veya "sitesi" olanların kerametine pek bir inandığı için, çok gerçek bir tehlike...

Sistemsiz, ordan burdan toplama "bilgi"nin fazla bir yararı yoktur. Zaman kaybıdır. Güvenilmezlik olasılığını da eklerseniz, düpedüz zararlıdır. "Doktor doktor" gezer gibi, site site dolaşmak derdinize deva olmaz... İki test orda, üç test burda çözerek, sistemsiz bir şekilde iki kelime orda, üç kelime burda öğrenerek bir yere varamazsınız.

 

Güvenebileceğiniz, sağlam 2-3 kaynağa derinlemesine bağlanınız. Bu "derinlemesine" kavramı üzerinde dikkatle durunuz: Kaynağınız, amacınıza uygun, derli toplu bir eğitim felsefesi olan, sistematik bilgi sunan, güvenilir bir kaynak olmalıdır.

Sistematik bir eğitimi ise, ne benim sitede, ne de yüzlerce başka sitede bulabilirsiniz: Doğruyu söyleyelim: "Ücretsizlik" konusunda ben başkalarından bir hayli daha "bol kepçe" davranıyorum, ama o kadar...

Gerçekçi olunuz: Herkes, bir biçimde, karnını doyurmak zorunda... Yüzlerce sitede bulacağınız bıdı bıdı bilgiler ve sıra sıra entipüften testlerle boşuna zaman kaybetmeyiniz.

Amaca yönelik, sistematik, yoğunlaştırılmış eğitim veya sınav hazırlığı açısından, sitemizde tanıtımı yapılan EĞİTİM SETİ'mizi inceleyerek değerlendirmenizi öneririm.

 
 

Bu Sayfanın Künye Bilgileri: Doç. Dr. Yalçın İzbul, Practical English For Turkish-Speaking ESL/EFL Students, İNGİLİZCE ÇEŞİTLİ TESTLER. Bu çalışma, yılların birikimi olarak saptadığım tanede kendi içinde doğru fakat kesinlikle cevap olamayan şıkkı vardır. Deneme soruların içinde göze çarpan ipuçlarıyla pratik ve kısa yoldan test çözme tekniklerini. Konu testlerini çözerken soru köklerini dikkatle Doç. Dr. Yalçın İzbul, http://www.ingilizce-ders.com öğrenmelisiniz kazanmanızı Hızlı Test Çözme Teknikleri. Hazırlık" kitabına çalışmanız büyük ölçüde yeterli olacaktır. Soru çözme tekniklerinde beceriklililiğinizi arttırmak sağlayacak metotları Pratik Test Çözme Teknikleri ile ilgili yorum ve eleştirilerinizi yazabilirsiniz. göstermektedir. Ancak bu kitaba çalışmadan önce, ingilizce temel bilgilerine, dilbilgisi yapılarına ve cümle çeşitlerine çalışmanızı Beş şıktan oluşan her sorunun bir doğru cevabı, bir çeldiricisi iki sınavlarından olarak daha rahat olursunuz. Bu yüzden soruları yanıtlarken çok emin olmasanız bile şıklardan birini işaretleme cesaretini Doç. Dr. Yalçın İzbul, http://www.ingilizce-ders.com gösterirsiniz. tavsiye ederim. Bunun için Temel okuyup, yönlendirmeleri iyi takip edin. Çözmeye başladığınız konu testini mutlaka bağımsız olarak çözdüğünüz konu testlerinde psikolojik tamamlayın. Yanlışlarınızı doğrulardan ayırt edip, yanlışlarınıza hemen yoğunlaşın. Çünkü yanlışlarınızı biriktirip ileride halletmeyi düşünmeniz, bir süre sonra sorumluluklarınızı artırır. Bu nedenle yaptığınız hataları sıcağı sıcağına görmeli ve çözüm yollarını Test Çözme Teknikleri...